منطقه 6 عمليات انتقال گاز
همزمان با ماه رمضان، مراسم سالروز آزادسازی خرمشهر در منطقه شش برگزار شد به گزارش روابط عمومی منطقه شش عملیات انتقال گاز، همزمان با ماه رمضان، مراسم سالروز آزاد سازی خرمشهر در سوم خرداد، با حضور مدیر و کارکنان نمازخانه مرکزی منطقه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی منطقه شش عملیات انتقال گاز، همزمان با ماه رمضان، مراسم سالروز آزاد سازی خرمشهر در سوم خرداد، با حضور مدیر و کارکنان نمازخانه مرکزی منطقه برگزار شد.

در این مراسم مهندس کرم گودرزی ضمن اشاره به ایام شهادت امیر المومنین حضرت علی(ع) و شب های قدر، گفت: حضرت علی(ع) در تمامی صفات بارز انسانی یک الگو و اسوه برای همه انسانها بود که هم اکنون ما افتخار پیروی از این امام همام را داریم که همه عالمان و بزرگان ادیان مختلف، فهم و دانش بیکران ایشان را تائید کرده اند و کتاب نهج البلاغه به عنوان یک کتاب ناطق بعد از قرآن کریم مطرح شده است.

گودرزی در ادامه به سالروز فتح خرمشهر و ایثار، از خودگذشتگی، دلیرمردیها و مدیریت جهادی در به ثمر رسیدن این واقعه ارزشمند پرداخت و بیان داشت: امروز روز مهم و ماندگار نه تنها در تاریخ انقلاب اسلامی بلکه به عنوان یک فتح مهم و ارزشمند در تاریخ این مرز و بوم است که آیندگان به این واقعه مهم افتخار میکنند و عملیات بیت المقدس و آزاد سازی خرمشهر، بعد از 578 روز اسارت و اشغالگری به عنوان نقطه عطفی در تاریخ هشت سال دفاع مقدس ثبت گردید. گودرزی افزود: فتح خرمشهر از نظر نظامی و همینطور سیاسی نقش مهم و موثری در سرنوشت جنگ داشت و دشمن تا بن دندان مسلح در آن هم عرصه میدانی را از دست داد و هم از نظر سیاسی نتوانست به دنبال اشغالگری و در اسارت بودن بخشی از وطن دست بالا را داشته باشد و به همین دلیل از آن روز بعنوان نماد پیروزی و استقامت در برابر دشمن یاد می شود.

در ادامه سرهنگ دهقانی، بازنشسته سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که بعنوان سخنران حضور داشت، با بیان اینکه دشمن با این تفکر آمده بود که در خرمشهر بماند، اما خداوند به برکت خون شهدا، خرمشهر را آزاد کرد به بیان خاطراتی از هشت سال دفاع مقدس و بخصوص سالروز آزاد سازی خرمشهر پرداخت.

گفتنی است در پایان این مراسم به نفرات برتر مسابقات مختلف فرهنگی هدایایی اهدا شد.