منطقه 6 عمليات انتقال گاز
انجام 682 کیلومتر پیگرانی تمیز کننده خط لوله هفتم سراسری با تلاش کارکنان منطقه شش عملیات انتقال گاز به گزارش روابط عمومی منطقه شش عملیات انتقال گاز، مهندس کرم گودرزی از پیگرانی گستره اول و گستره دوم خط لوله هفتم سراسری، با ایمنی کامل و رعایت دقیق دستورالعمل و استانداردهای عملیات پیگرانی خطوط لوله خبر داد.

به گزارش روابط عمومی منطقه شش عملیات انتقال گاز، مهندس کرم گودرزی از پیگرانی گستره اول و گستره دوم خط لوله هفتم سراسری، با ایمنی کامل و رعایت دقیق دستورالعمل و استانداردهای عملیات پیگرانی خطوط لوله خبر داد.

مدیر منطقه ضمن اعلام این خبر، گفت: با همکاری و هماهنگی های انجام شده با منطقه 10 عملیات انتقال گاز ، گستره اول و دوم خط لوله هفتم سراسری در قالب 8 قطعه و در مجموع به طول 693 کیلومتر پیگرانی انجام شد.

گودرزی به نخستین پیگرانی انجام شده در سال 98 اشاره کرد و گفت: این عملیات بر اساس دستورالعمل شرکت ملی گاز ایران و با هدف ارتقائ کیفیت گاز و تمیز کردن خطوط لوله و تحویل گاز تمیز، بدون دوده و آلودگی به مصرف کنندگان در فروردین و اردیبهشت ماه سال جاری با موفقیت به پایان رسید.

وی با اشاره به اینکه گستره اول از کیلومتر 209 الی 440 و گستره دوم از کیلومتر 440 الی 902 ادامه دارد، ابراز داشت: با توجه به مباحث محیط زیستی و لزوم مدیریت کربن و با نظر داشت محدودیتهای تأمین فشار و فلوی مورد نیاز جهت پیگرانی، سناریوی و دستورالعمل دقیق پیگرانی با استفاده از تکنیک ایجاد اختلاف فشار و با هدف حداقل هدر رفت گاز در معاونت عملیات خطوط لوله تدوین گردید که با هماهنگی های بعمل آمده با دیسپچینگ ملی گاز، شرکت گاز استان هرمزگان، شرکت پالایش گاز سرخون و قشم و منطقه ده عملیات انتقال گاز، عملیات با موفقیت و بدون هیچ گونه هدر رفت گاز به پایان رسید.

مدیر منطقه شش عملیات انتقال گاز انجام پیگرانی را باعث افزایش ضریب اطمینان انتقال پایدار و مستمر گاز و تحویل سوخت پاک به مصرف کننده ها عنوان کرد و در ادامه از همکاری مرکز بهره برداری خطوط لوله سرخون، واحدهای عملیات خطوط لوله، دیسپچینگ، بازرسی فنی، HSE، خدمات رفاهی و کلیه واحدهای ستادی منطقه تقدیر و تشکر کرد.

گفتنی است حدود 693 کیلومتر از خط لوله هفتم سراسری 56 اینچ در محدوده منطقه شش عملیات انتقال گاز قرار دارد که از عسلویه آغاز و تا استان سیستان و بلوچستان ادامه دارد.