منطقه 6 عمليات انتقال گاز
انجام به موقع برنامه های عملیاتی و تعمیراتی منطقه شش عملیات انتقال گاز جهت ورود به فصل سرما 

به گزارش روابط عمومی منطقه شش عملیات انتقال گاز، مهندس کرم گودرزی ضمن اعلام آخرین برنامه های تعمیراتی منطقه در سه ماهه نخست سال 1398 از آمادگی این منطقه جهت ورود به فصل سرما خبر داد.

کرم گودرزی، با بیان اینکه تمامی برنامه های تعمیراتی خطوط لوله و تاسیسات تقویت فشار گاز در سه ماهه نخست سالجاری در موعد مقرر و بر اساس برنامه زمانبندی شده، با موفقیت به اتمام رسید، گفت: مجموعه منطقه شش عملیات انتقال گاز آمادگی کامل برای انتقال پاک، ایمن، پایدار و بهره ور گاز طبیعی به هموطنان عزیزمان در استان های هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان و بخش های از استان یزد در سال رونق تولید را دارد.

گودرزی با تاکید بر رعایت مسائل ایمنی در تجهیزات و نیروی انسانی، اظهار داشت: در سالجاری نیز می بایست همانند سالهای گذشته، سالی بدون حادثه در تمامی عملیاتهای منطقه شاهد باشیم.

مدیر منطقه در ادامه به برخی از فعالیتهای عملیات خطوط لوله منطقه اشاره کرد و افزود:  یک مورد تعویض ولو بلودان خط هفتم سراسری، تعمیر و تعویض دو مرحله ولو کنترلی ایستگاه تقلیل فشار خط 30 اینچ غرب بندرعباس، 695کیلومتر توپکرانی تمیزکننده، 970 کیلومتر نشت یابی270 مورد رفع نشتی و انجام 46 مورد انجام حفاری رفع نشتی نقاط مدفون ،2633 مترمربع تعویض پوشش خطوط لوله، 18 متر تعویض خط لوله،  2مورد دابل نمودن شیرهای بین راهی و  تزریق گاز خطوط لوله در استانهای تحت پوشش منطقه و بازدید از خط لوله زیر دریا از جمله اقدامات مهم  معاونت عملیات خطوط لوله منطقه در سه ماهه نخست سال جاری بود.

گودرزی در ادامه به تعمیرات و آمادگی ماشین آلات منطقه نیز اشاره کرد و گفت:  پیشرفت  17 مورد از برنامه های زمانبندی شده ماشین آلات، 60 مورد اقدام نت اتفاقی-پیمایشی و 202 مورد بازدید خودروی شرکتی و 92 مورد بازدید خودروهای استیجاری، از جمله اقدامات مهم حمل و نقل مرکزی منطقه در جهت آمادگی ماشین آلات در عملیات ها و تعمیرات منطقه بود.

وی به تشریح اقدامات انجام شده در تعمیرات اساسی و تاسیسات تقویت فشار گاز آب شیرین، تنگ نی و سیرجان پرداخت و گفت: اورهال اقلام مکانیکی تاسیسات تنگ نی، انجام تعمیرات دو هزار ساعته تاسیسات آبشیرین و تنگ نی  4 مورد، تست عملکرد ولوهای اطمینان تاسیسات آبشیرین 21 عدد، تخلیه اسکرابر و فیلتر سپریتورهای واحد 2و3 تاسیسات آب شیرین، رفع ایراد از plc های سایت در تأسیسات با بهره گیری از دانش و تخصص تمامی کارکنان مجموعه معاونت عملیات تأسیسات، موجب آماده نگهداشتن تأسیسات برای بهره برداری بهینه در فصل سرد سال شده است.

گودرزی ابراز امیدواری کرد: با انجام عملیات و تعمیرات در بخش های مختلف در سه ماهه نخست سال 1398 و نیز آمادگی کامل در شرایط اضطراری جهت ورود به فصل سرما، بتوانیم ضمن سهیم بودن در گردش چرخ اقتصاد کشور، گرما بخش محفل خانواده هموطنان عزیزمان باشیم.

مدیر منطقه در پایان از تلاش مجموعه همکاران عملیاتی و ستادی منطقه که توانستند تمامی برنامه ها را در موعد مقرر و بر اساس برنامه زمان بندی شده اجرایی نمایند، تقدیر و تشکر کرد.

 
1398/4/18 سه‌شنبه 
نسخه قابل چاپبازگشت
..
 
..
آرشیو
 
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما